מה שמלת הכלה שלך?

מה שמלת הכלה שלך?

אחת ההכנות המרגשות ביותר לקראת היום הגדול היא בחירת שמלת הכלה. עם זאת, הפעולה שנראתה מהנה לפי שהגעת לסטודיו או לחנות, לעיתים נעשית מבלבלת ומייאשת לאור המגוון הגדול. אחד הדברים החשובים שכלות נוטות לפספס או לשכוח בבחירת שמלת הכלה היא ההתאמה של השמלה לגזרה שלהם. בחירה בשמלה היפה ביותר בענייך לא תמיד נכונה כאשר השמלה לא מתאימה למבנה הגוף שלך ועל כן הגזרה שלה לא מחמיאה לך. בשביל לעשות קצת סדר בבלגן, נתיחס לסוגי הגזרות הנפוצות וננסה להבין כיצד הן משפיעות על המראה הכללי המתקבל.

הגזרות הנפוצות של שמלות הכלה

אלו הן גזרות נפוצות בעולם שמלות כלה, כדאי לעיין בהם ולהבין איזו מהן מתאימה לך.

שמלות כלה בגזרת A

אהובות על כלות רבות, מחמיאות ולעולם לא יוצאות מהאופנה, שמלות כלה בגזרת A הן שמלות קלאסיות במיוחד שאפשר לראות בכל קטלוג וקולקציה. השמלות הללו יעבדו על כל סוגי הגזרות ומבני בזכות העובדה שהן מתמקדות בחלק הצר ביותר בגוף – המותניים ופלג הגוף העליון. שמלות בגזרת A, כמו האות, הן שמלות צרות בחלקן העליון שמתרחבות בחלק התחתון. לרוב אנו נראה שמלות כאלה עם מחוך או בד צמוד באזור החזה והמותניים ובד דרמטי משתפל ומתרחב מהמותניים ומטה.

שמלה בגזרה גבוהה

אחד הטרנדים המעניינים הוא השמלה בעלת הגזרה הגבוהה. שמלה זו מחמיאה לבעלות אגן רחב אך לא רק. שמלה בגזרה גבוה לרוב תיתפר עם בדים רכים כמו שיפון או משי ותאפשר תחושה קלילה ומרחפת. הגזרה של השמלה מתבססת על מותן גבוה ועל כן בנויה משני חלקים שנפגשים ברוב הפעמים ממש מתחת לחזה ויוצרים תחושה מלכותית ואצילית.

גזרת "בת הים"

שמלה בגזרת בת ים מעניקה לגופך מראה מתוחכם ומודרני אך עדיין שומרת על אווירה מכובדת ועל קלאס. גזרת בת הים היא קרויה כך משום ששמלות בגזרה זו צמודות כמעט לכל אורכן, אך משאירות מרחב ובעצם מתרחבות באזור הברכיים. חשוב לשים לב שהשמלה באורך הנכון ולא משתפלת או מסתבכת ברגליים, אך גם לקחת בחשבון שזו לא שמלה נוחה במיוחד לריקודים ושהיא בסופו של דבר מציבה הגבלות להליכה ותנועה, אולם היא יוצרת מראה מחוטב, נשי וחושני והולמת את רוב הנשים.

המחשוף משנה את השמלה

בסופו של דבר, גם המחשוף וקו הצוואר הם חלק חשוב מגזרת שמלת הכלה, אך כיוון שמחשופים שונים יכולים להיות משולבים בסוגי גזרות שונות, חשוב להבין איזה מחשוף מתאים לך.

מחשוף V 

מחשוף וי הוא מחשוף פתוח שמדגיש את עצמות הבריח והצוואר ומתאים במיוחד לנשים בעלות כתפיים רחבות שמודגשות באופן מאזן בשמלות מסוג זה.

מחשוף אי סימטרי

מחשופים אלו חזרו לאופנת שמלות הכלה בשנים האחרונות ומככבות בתצוגות כבר זמן מה. גם מחשופים אלו מתאימות לכתפיים רחבות. מחשוף א סימטרי הוא מחשוף שנתלה על כתף אחת ומשאיר את השנייה פתוחה.

מחשוף קולר

מחשופי קולר מתאימים למי שמעוניינת להדגיש את החזה ולהוריד תשומת לב מהכתפיים. המחשוף מחמיא במיוחד אך הוא מאבד מקסמו ברגע שאינו מותאם לגוף ולגודל החזה ויוצר לחץ על הצוואר.

מחשוף סטרפלס

מחשוף סטרפלס (ללא כתפיות) מתאים לנשים בעלות אגן רחב. הקו הרוחבי שיוצר המחשוף מאזן פרופורציונלית את האגן. חשוב לשים לב שהשמלה יושבת טוב ושלא צריך לסדר אותה כל הזמן. כמוכן, מחשוף סטרפלס יוצר קושי מסוים ביצירת תמיכה מספקת של המחוך לכלות בעלות חזה גדול מאוד.