יתרונות השימוש בפליירים לשיווק – אל תפספסו כלי משמעותי

יתרונות השימוש בפליירים לשיווק – אל תפספסו כלי משמעותי

כולנו נתקלים בפליירים כל הזמן. אנחנו מגלים אותם בתיבת הדואר של הבית, מקבלים אותם ברחוב ממחלקי פליירים ומבחינים בהם כאשר הם תלויים בפינת הרחוב.

זה נראה לנו מובן מאליו, אולם בעידן הטכנולוגי, ראוי לשאול מה מקומם של הפליירים? מדוע אנו ממשיכים לראות אותם בכל פינה, גם כאשר האינטרנט הפך לבמת הפרסום המרכזית? שימוש בפליירים נעשה על ידי חלוקתם בסביבה הקרובה לעסק עד לרדיוס מסוים.

כאשר אנו מפרסמים באינטרנט, אנחנו לא בהכרח יכולים להגיע בדיוק לקהל היעד שקרוב פיזית לעסק שלנו, ולכן הפרסום שלנו עלול להגיע לאנשים שנמצאים רחוק מהעסק ובינתיים, פחות רלוונטיים כלקוחות. לדוגמא: בית דפוס בפתח תקווה לא יפרסם שירותי דפוס בצפון הארץ לצורך העניין.

יתרה מכך, כאשר אנו דואגים שהלקוחות הפוטנציאליים בסביבת העסק יבחינו בפליירים המפרסמים אותו, אנו מבהירים שהעסק נמצא בקרבת מקום, ובכך הופכים אותו לרלוונטי יותר עבורם בשעת הצורך.

דווקא האינטרנט המצטיין ביצירת גלובליות וקשר בין צרכנים ועסקים המרוחקים במיוחד זה מזה, פחות מתאים לעתים על מנת להדגיש לצרכנים שהעסק מהווה מענה שהוא לא רק איכותי ומשתלם, אלא אף מיידי וקרוב.

למי מתאים להשתמש בפליירים?

יתרונות השימוש בפליירים לשיווק רבים, והם מתאימים לפרסום כל בית עסק בכל תחום. מדובר במענה אידאלי במיוחד עבור עסקים קטנים, שכן עלות הפקת הפליירים זולה במיוחד לעומת אמצעי פרסום אחרים.

על כן, היא מאפשרת תפוצה רחבה ומשמעותית במחיר הולם. שימוש בפליירים כאמצעי פרסום מתאים לצורך פרסום מסעדה חדשה לתושבים המתגוררים בשכונה – השארת פליירים בתיבות הדואר באזור ודאי תעורר את סקרנותם, ותביא לעסק לקוחות חדשים.

חנויות רבות נוהגות להציב עובד אשר יחלק פליירים באזור מרכזי והומה תנועה בסמוך אליהן, על מנת למשוך לקוחות ספונטניים ולהכיר להם את העסק ואת מוצריו. ניתן גם לתלות פליירים במוקדים מרכזיים באזור המתאים, לדוגמה לצורך פרסום אירועים, כדי לוודא שאף אחד לא יפספס את מה שקורה בשכונה.

טיפים לניצול יתרונות השימוש בפליירים לשיווק

על מנת לנצל באופן מיטבי את יתרונות השימוש בפליירים לשיווק, יש לשים דגש על הנראות הוויזואלית שלהם. פלייר צריך להיות מעניין ולמשוך את העין, על מנת לגרום לאנשים לרצות לקרוא אותו ולגלות מה הוא מפרסם.

חשוב שהעיצוב יתאים לאופיו של קהל היעד המבוקש: לדוגמה, אם ברצונכם למשוך בעיקר קהל צעיר, עיצוב עדכני, צבעוני ומודרני יתאים במיוחד; אם תעדיפו לפנות להורים לילדים, כדאי לוודא שהפלייר משדר רוגע וכיף, ולשלב בו אלמנטים שקשורים לילדים, כמו איורים צבעוניים.

בכל מקרה, מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיפיק עבורכם את הפלייר המתאים ביותר עבורכם, שגם יביא לתוצאות הכי טובות עבור העסק שלכם.