כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים במות לאירועים

כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים במות לאירועים

אחד הדברים שמאפיינים אירועים גדולים וקטנים זו הבמה. אנחנו נואמים מול הקהל שלנו, רוצים להרים כוסית לקראת חופשת החג בעבודה, באירוע חברה, בכנסים, בחתונות ואפילו בחגיגות בר המצווה מברכם את החתן מהבמה שבאולם מול כל האורחים. למעשה מבלי שנשים לב אליהן כל כך במות לאירועים נמצאות כמעט בכל אירוע. 

בעבר היו מזמינים במות רק באירועים גדולים במיוחד, כנסים רשמיים ומכובדים ובמצעדים, הופעות ותאטראות בשטח הפתוח. היום מזמינים במות לכל אירוע, לאירועים עסקיים, להשקות גם אם הן השקות צנועות ואינטימיות, לאירועים פרטיים שאפילו מתקיימים בחצרות בתים. ישנם מספר יתרונות בולטים מאוד בהצבת במה באירוע: ראשית היא מפנה את שימת הלב של הקהל לאמן, הנואם או מי שנמצא עליה, היא מגדירה באופן מדויק את המקום והמרחב באזור, אפשר ליצור עם במות מפלסים שיצרו אווירה ועניין באירוע ועוד. 

איך לבחור במה לאירוע? 

ישנם מספר פרמטרים שישפיעו על בחירת הבמה לאירוע שלכם. הבמה צריכה להיות מותקנת על קרקע יציבה ומפולסת, במקרה הצורך יש לפלס את הקרקע ולדאוג להתקנת הבמה על אלמנט ביסוס. אם אינכם בטוחים מה סוג הקרקע ואת צפיפותה, מומלץ לפנות למומחים על מנת שיספקו לכם את כל התשובות כדי שתהיה לכם במה איכותית באירוע. 

דבר נוסף שעליכם לתת את הדעת בהזמנת במה לאירוע, הוא מה מטרת הבמה? במה לריקודים? הופעה? במה לנאומים? במה לשופטים בתחרות? למה הבמה תשמש? גם כאן אם אתם לא בטוחים איך לעשות ומה לעשות, מומלץ להתייעץ עם מומחים. 

אחרי שבחרתם במה או שיועץ בחר יחד אתכם בהתאם לצרכים שלכם, מומלץ לבדוק האם אתם מקבלים את כל האלמנטים הנלווים לבמה על מנת שתהיה אסטטית ומרשימה. מה למשל? האם יש כיסוי לקונסטרוקציה, האם ישנה גישה לבמה כמו מדרגות או שצריך להוסיף, האם ישנו מעקה למדרגות, האם משטח הדריכה על הבמה מתאים לצרכים שלכם או שישנו צורך במטח קשיח לחיזוק ועוד. כדי שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר הן מבחינה בטיחותית והן אסטטית מומלץ לפנות לחברה מקצועית המספקת במות לאירועים שונים ברחבי הארץ. 

חשוב שתדעו, אם אתם מתכננים להזמין במה שגבוהה מ 60 ס"מ התקנה ואישור לשימוש בה מותנה באישור מהנדס בטיחות.