חופונים חמים להזמנות לחתונה:


לכל החופונים להזמנות לחתונה >


הזמנות לחתונה – סוגי נייר


ישנם כמה סוגי נייר המתאימים להזמנות לחתונה ולכן חשוב להתאים את סוג הנייר לעיצוב ההזמנה.

הזמנות לחתונה ניתן להדפיס על מגוון סוגי נייר הקיימים בבית הדפוס. אחרי שמצאתם עיצוב הזמנה לחתונה שאהבתם תבחרו את סוג הנייר המתאים לו. אחד השיקולים בבחירת סוג הנייר להזמנות לחתונה הוא התקציב שלכם – כמה אתם מוכנים להשקיע בהזמנות לחתונה, כי לכל נייר מחיר אחר.

ישנם שלושה סוגי נייר פופולאריים עליהם מודפסות הזמנות לחתונה.

נייר כרומו

נייר זה הוא חלק ומבריק וקיים בעוביים שונים. בנייר הכרומו משתמשים למגזינים, למשל, אך בהזמנות לחתונה משתמשים בנייר כרומו הרבה יותר עבה (ולכן יותר קשיח). את רוב ההזמנות לחתונה מדפיסים על נייר כרומו 300 גרם (לעומת כ-80 גרם במגזינים). נייר כרומו מזכיר נייר צילום שעליו מדפיסים צילומים.

לנייר הכרומו כמה תכונות טובות, ביניהן התכונה שהוא אינו סופג את הצבעים המודפסים עליו וכך ההזמנה המודפסת נראית חדה, באיכות גבוהה והצבעים נראים מאוד רוויים וחיים. בנוסף לכך, הגוונים הטבעיים שלו אינם משפיעים על ההזמנה המודפסת, בניגוד לניירות בעלי טקסטורה (כמו נייר ממוחזר). נייר כרומו מאוד מתאים להזמנות לחתונה המכילות צילומים.

מחיר נייר כרומו הוא נמוך יחסית למחירי שאר הניירות המתאימים להזמנות לחתונה, וכן יחסית לאיכות הגבוהה שהוא מספק.
רוב בתי הדפוס אשר מציעים הזמנות לחתונה בשקל ידפיסו לכם את ההזמנות על נייר כרומו.

הזמנות לחתונה

נייר ממוחזר, נייר בעל טקסטורה

בניגוד לנייר הכרומו, ניירות בעלי טקסטורה משפיעים על הגרפיקה של ההזמנה לחתונה וכן הם סופגים את הצבע, כך שהצבעים יראו פחות רוויים מאשר על נייר הכרומו. לניירות בעלי טקסטורה יש מגע מחוספס.

ניירות אלו מתאימים מאוד להזמנות לחתונה שבעיצוב שלהן קיים רקע אחיד, בהיר (רקעים בלבן וקרם במיוחד) או עדין מאוד. הטקסטורה של הנייר מוסיפה לרקע של עיצוב ההזמנה לחתונה רובד נוסף והמראה הכללי של ההזמנה מרשים יותר מאשר על נייר כרומו, בו הרקע היה נשאר אחיד ו"משעמם".

ניתן למצוא ניירות ממוחזרים או בעלי טקסטורה במבחר גוונים. המחיר של ניירות בעלי טקסטורה גבוה במעט מאשר המחיר של נייר הכרומו.

נייר פנינה

נייר זה נחשב לנייר יוקרתי יותר ביחס לסוגי הנייר האחרים שהזכרנו ומתאים מאוד להזמנות לחתונה. נייר פנינה נותן אפקט של נצנוץ להזמנה והוא קיים בשלל גוונים. בזכות אפקט הנצנוץ שלו ובזכות היותו נעים למגע (לכן מכונה גם "נייר משי"), הזמנות לחתונה על נייר פנינה עושות רושם מאוד טוב על המוזמנים.
יש הטוענים שאם ההזמנה לחתונה עשתה רושם ראשוני טוב, יגיעו יותר אורחים לחתונה (בגלל שהזמנה לחתונה ברמה גבוהה יוצרת ציפייה לאירוע באותה רמה) ויכתבו סכום גדול יותר בצ'ק.

ישנם מגוון סוגים של ניירות פנינה עם תכונות ספיגת צבע שונות. על רוב ניירות הפנינה עיצוב ההזמנה לחתונה יראה פחות חד ופחות רווי בצבע מאשר על נייר הכרומו, אך הזמנה על נייר פנינה עדיין נראית מרשימה מאוד ויוקרתית.

עם זאת, נייר הפנינה אינו מתאים לכל עיצובי ההזמנות לחתונה, וכאמור יש להתאים את סוג הנייר לפי עיצוב ההזמנה שבחרתם. לדוגמה, הזמנה לחתונה בעלת אופי איורי או קומי, סביר להניח שסוג הנייר המתאים לה אינו נייר פנינה. על כן התייעצו עם בית הדפוס או הסטודיו לעיצוב ממנו אתם מזמינים הזמנות לחתונה ושאלו מהו סוג הנייר המומלץ לעיצוב ההזמנה שבחרתם. מומלץ לעבור על רשימת השאלות על הזמנות לחתונה.

מחיר נייר הפנינה גבוה יותר ממחירי נייר הכרומו וניירות בעלי טקסטורה, ולרוב הוא שווה את זה.

איך בוחרים את סוג הנייר להזמנות לחתונה?

  1. עיצוב ההזמנה - מתאימים את סוג הנייר לפי עיצוב ההזמנה לחתונה בעזרת המקום ממנו הזמנתם את ההזמנות.
  2. טעם אישי - מוודאים שהנייר מתאים לטעמכם האישי, כי יתכן שמה שבית הדפוס או הסטודיו לעיצוב מציע לכם לא ממש לטעמכם.
  3. מחיר - בודקים שהנייר המומלץ לעיצוב ההזמנה שבחרתם מתאים לתקציב שהגדרתם להזמנות לחתונה.
קראו גם על מחירי הזמנות לחתונה.
יש לכם מה להוסיף על סוגי נייר להזמנות לחתונה? כתבו כאן למטה.
  > לשמירת הכתבה לחצו על כפתור "אהבתי"