חופונים חמים לשמלות כלה:


לכל החופונים לשמלות כלה >


שמלות כלה – איך לחסוך?


איך אפשר לחסוך אלפי שקלים על שמלות כלה בלי להתפשר על איכות או עיצוב השמלה?

שמלה מקולקציה "ישנה" – חיסכון של אלפי שקלים

מקובל שסלוני כלות ומעצבי שמלות כלה מוציאים מדי שנה קולקציה חדשה של שמלות. במרבית המקומות תמצאי שמחירי שמלות הכלה מהדגמים החדשים גבוה באופן משמעותי (יכול להגיע לאלפי שקלים) ממחיר הדגמים ה"ישנים" של השנים הקודמות. הדגמים האלו לרוב לא פחות טובים מאשר דגמי השמלות החדשים, ואפשר כך לחסוך הרבה מאוד כסף בלי להתפשר על עיצוב השמלה והמעצב.

יותר משתלם לשכור או לרכוש שמלה?

לרוב יעלה לך פחות לשכור שמלת כלה (בהנחה שאת מחזירה אותה בזמן ובמצב תקין) מאשר לרכוש, אך סלוני כלות ומעצבי שמלות עושים לעיתים מכירות חיסול מלאי השמלות משנים קודמות, כדי לפנות מקום בחנות לקולקציות החדשות. כך שתוכלי למצוא שמלות כלה לרכישה במחיר נמוך מאשר המחיר להשכרה (אפילו ב-1,000-2,000 ש"ח).
אם תרכשי שמלה לא תצטרכי יום למחרת החתונה לגשת ולהחזיר אותה, תוכלי לשמור אותה למזכרת, למכור אותה באתרי יד שנייה או לעשות צילומי "Trash the dress".
קראי עוד על השכרה או רכישה של שמלת כלה.

שמלות כלה

תיקונים בשמלת הכלה - אפשר לעשות אצל תופרת

אם את רוכשת שמלת כלה בסלון כלות או סטודיו לעיצוב שמלות כלה יתכן ששווה לבצע את התיקונים אצל תופרת ולא בהכרח באותו מקום. ידוע שעסקים רבים בתחום החתונה דורשים מחירים גבוהים מאוד, לכן שווה לבדוק אם יעלה לך פחות לעשות את התיקונים אצל תופרת ולאו דווקא במקום שמתמחה בעיצוב שמלות כלה.

קופונים והנחות על שמלות כלה

תמיד שווה להסתכל בקופונים ומבצעים הקיימים באתרי חתונות. באתר חופונים תוכלי למצוא הנחות גדולות על שמלות כלה או סלוני כלות המציעים גם דיל של איפור ועיצוב שיער (אפילו 2,000 ש"ח הנחה!), אפשר לחסוך כך המון כסף. בדקי היטב את האותיות הקטנות וודאי שכל הפרטים ברורים ומתאימים לך. אם יש משהו שלא ברור תוכלי להתקשר לעסק שמפרסם את המבצע ולשאול.

תקבעי מראש מהו הסכום המקסימלי שאת מוכנה לשלם

לפני שאת מתחילה בחיפוש השמלה, תחשבי (מומלץ יחד עם בן הזוג) כמה את מוכנה / יכולה להוציא על שמלת הכלה שלך. כשאת מסתכלת על שמלות כלה אל תסתכלי על שמלות שמחירן גבוה מהתקציב שלך. אחרת את עלולה לשלם על השמלה יותר ממה שתכננת או להתאכזב שיש שמלות שמוצאות חן בעינייך, אך את לא יכולה להרשות אותן לעצמך. הקפדה על התקציב שקבעת מראש תעזור לך לחסוך ולא להתפתות לשמלות יקרות.

שמלת כלה בעיצוב אישי יכולה לעלות ביוקר

ישנן כלות שיש להן רעיון מסוים למראה שמלת הכלה שלהן והן לא מוצאות אף דגם קיים שמתאים למה שהן מחפשות. ניתן להזמין שמלות כלה בעיצוב מותאם אישית לפי דרישות הלקוחה, אך ברוב סלוני הכלות תמצאי שעיצוב אישי של שמלת כלה הוא מאוד יקר. זאת משום שמדובר בשעות עבודה רבות יותר על מנת להתאים את עיצוב השמלה לרצון הכלה. אם את רוצה לחסוך בהוצאות החתונה עדיף שתבחרי שמלת כלה מתוך עיצובים קיימים.

אם את בכל זאת רוצה להזמין שמלת כלה בעיצוב אישי כדאי שתיקחי בחשבון שיש בכך סיכון לא קטן. את לא יכולה לדעת מראש אם השמלה תראה כמו שדמיינת ואת עלולה להתאכזב אם התוצאה הסופית של השמלה ואיך שהיא נראית על גופך לא ימצאו חן בעינייך. בעיצוב מדגם קיים, לעומת זאת, את יכולה למדוד ולראות איך השמלה נראית עלייך לפני שאת בוחרת בה וכמובן לפני שאת משלמת.

הזמנת שמלה מחו"ל דרך האינטרנט

כדי להוזיל את מחיר שמלת הכלה ניתן להזמין אותה דרך האינטרנט מארצות שמספקות שמלות כלה זולות, אך כמובן שיש לכך חסרונות וסיכונים. החיסרון הכי גדול הוא שלא ניתן למדוד את השמלה טרם רכישתה. גם אם תמסרי את המידות כמו שצריך יכול להיות שלא תאהבי את מראה השמלה עלייך. כמו כן, המשלוח עלול להתעכב ואת לא תספיקי לבצע תיקונים בשמלה עד החתונה.
קראי עוד על הזמנת שמלת כלה באינטרנט.

המחירים יורדים מחוץ למרכז הארץ ובעיקר בפריפריה

בגלל הריכוז הגבוה של הזוגות המתחתנים במרכז הארץ, הביקוש לשמלות כלה באזור המרכז גדול והמחיר נקבע בהתאם לכך. באזורים פחות מרכזיים בארץ תוכלי למצוא שמלות כלה שיעלו פחות מאשר השמלות במרכז. בפריפריה, בגלל ביקוש נמוך יחסית, ניתן למצוא שמלות כלה זולות שאיכותן לא יורדת מזו של השמלות בסלוני הכלות במרכז הארץ.

כדאי לקרוא גם על הטעויות הנפוצות בבחירת שמלות כלה.
יש לכם עוד טיפים לחיסכון בשמלות כלה? כתבו כאן למטה.
  > לשמירת הכתבה לחצו על כפתור "אהבתי"