טעויות נפוצות בחתונה


רשימה של טעויות שמומלץ להימנע מהן לקראת החתונה וביום החתונה עצמו.

לפניכם רשימה של טעויות שיכולות לקרות לכל זוג לקראת החתונה וכן ביום החתונה עצמו. כדאי לקרוא וללמוד מטעויות של אחרים.

זוגות גילו שגן האירועים סגור זמן קצר לפני האירוע

הבעיה: ארגנתם, תקתקתם את כל הספקים לחתונה ואפילו שלחתם הזמנות. שבועיים לפני החתונה גיליתם שגן האירועים נסגר בצו בית משפט בגלל שאין לו היתר בנייה.

הפיתרון: אל תקחו סיכונים ועברו על רשימת גני האירועים שפועלים ללא היתר בנייה ו/או שימוש. בנוסף לכך, בקשו מגן/אולם האירועים בו אתם רוצים להתחתן לראות את כל האישורים הנדרשים.

האורחים שמו את הצ'קים באירוע הלא נכון

הבעיה: בליל החתונה התחלתם לספור את הצ'קים וגיליתם שבגלל שהיה אירוע נוסף לידכם, אורחים משתי החתונות התבלבלו וחלק מהם שמו את הצ'קים באירוע הלא נכון.

הפיתרון: הקפידו שיופיע פתק גדול עם שמות החתן והכלה כולל שמות משפחה גם על הכספת שלכם וגם על הכספת של שאר הזוגות המתחתנים באותו יום באולם צמוד אליכם.

טעויות בחתונה

פרסום תאריך החתונה באינטרנט – מאוד מסוכן!

הבעיה: חזרתם מהחתונה וגיליתם שפרצו לכם לבית, לקחו את הזמן וגנבו ה-כ-ל. ממש כאילו שהפורצים ידעו שתחזרו מאוחר.

הפיתרון: ישנם פורצים שמחפשים את ההזדמנות שידעו שאתם לא תהיו בבית כי אתם חוגגים את החתונה, וינצלו זאת בכדי לפרוץ אליכם. קרו גם מקרים שפרצו לבית ההורים של החתן או הכלה. בשום אופן אין לפרסם את תאריך החתונה, לא באינטרנט, לא בפייסבוק ולא בשום מקום אחר. תספרו מה התאריך שקבעתם רק למי שצריך לדעת מה תאריך החתונה שלכם (המוזמנים, ספקי החתונה, הבוס וכו').

פריצות לרכבים ביום החתונה

הבעיה: בזמן הצילומים המקדימים, רכב החתונה שלכם נפרץ, ונגנבו ממנו טבעות הנישואין, הטיפים לספקי החתונה, וכמובן החפצים האישיים שלכם. מדובר בתופעה. לכתבה ב-Ynet בנושא זה - לחצו כאן.

הפיתרון: קחו בחשבון שקל מאוד לזהות שמדובר ברכב חתן וכלה והוא מושך תשומת לב, לכן חשוב לחנות את הרכב במקום מסודר או במקום הומה במידת האפשר, ולקחת איתכם את הדברים החשובים והיקרים. דברים שאתם לא יכולים לסחוב איתכם (כמו האביזרים הזוהרים לרחבת הריקודים) שימו בתא המטען. חשוב שבסיום האירוע מי שאחראי על הצ'קים ישגיח עליהם כל הזמן ולא יניח אותם לרגע באף מקום, גם לא ברכב נעול.

בעלי משקפיים ששמים עדשות ביום החתונה לראשונה

הבעיה: רציתם להראות במיטבכם בחתונה ולכן החלטתם להשתמש בעדשות חדשות במקום המשקפיים שאליהם אתם רגילים וגיליתם שאתם ממש לא מסתדרים עם העדשות.

הפיתרון: קחו בחשבון שזה לא בטוח ילך לכם בקלות עם העדשות. בטוח שלא כדאי לשים עדשות בפעם הראשונה ביום החתונה. צריך זמן להתרגל לעדשות ולכן כדאי לשים את העדשות במשך שבוע לפחות לפני החתונה. ישנם אנשים שלא מסתדרים כלל עם עדשות, הם לא מצליחים לשים אותן בעיניים או שהם לא מתרגלים לתחושה.
אם החלטתם לשים עדשות ביום החתונה, גם אם אתם רגילים להשתמש בעדשות באופן קבוע, קחו איתכם משקפיים לכל מקרה, וכן נוזל לעדשות וכלי מתאים על מנת לרענן אותן במידת הצורך. לכלה - זכרי לשים את העדשות לפני שמתחילים לעבוד על האיפור.

הכנת רשימת דברים לחתונה ברגע האחרון

הבעיה: דחיתם את הכנת הרשימה של הדברים שעליכם לקחת איתכם ביום החתונה ליום שלפני האירוע ושכחתם לקחת דברים חשובים. איפה הטבעות?

הפיתרון: להכין את הרשימה בזמן. קחו רשימה קיימת של דברים שצריך לקחת ביום החתונה והוסיפו עליה את הדברים שלכם אם יש כאלה. זכרו שחלק מהדברים יצוצו גם במשך הזמן עד החתונה.

שוכחים לאכול ולשתות במהלך החתונה

הבעיה: מרוב כל הדברים שצריך לעשות ביום החתונה לגמרי שכחתם לאכול ולשתות כמו שצריך. במהלך החתונה הרגשתם מותשים והיה לכם מעט מאוד כוח לרקוד.

הפיתרון: זוגות רבים שוכחים לאכול ולשתות במהלך יום החתונה. מומלץ שתכינו לכם מראש כריכים ובקבוקי שתייה. כמו כן כדאי שתקפידו לעשות מדי פעם הפסקות אוכל ושתייה, גם בזמן ההתארגנות, גם במהלך הצילומים וגם בחתונה עצמה. אתם תצטרכו את האנרגיה בחתונה בכלל וברחבת הריקודים בפרט.

שותים יותר מדי אלכוהול

הבעיה: רציתם לשמוח, המשפחה והחברים שלכם רצו שתשמחו – ויצא שתיתם יותר מדי. אתם לא זוכרים חלק מהאירוע שלכם. אחרים דווקא מזכירים לכם את הפאדיחות (אלה שאפשר לדבר עליהן לפחות). תצטרכו לשלם על הנזק שנגרם לשמלת הכלה וחליפת החתן ששכרתם.

הפיתרון: הקפידו לאכול כמו שצריך לפני האירוע כדי לא לשתות אלכוהול על בטן ריקה. כשאתם מתחילים להרגיש שזה יותר מדי - הפסיקו מיד לשתות אלכוהול ועברו למים. המשיכו לשתות רק מים כל שאר הערב וגם לפני שתלכו לישון.

לא מוודאים הגעה כמו שצריך

הבעיה: הנחתם לגבי חלק מהמוזמנים שיגיעו ולגבי חלק שלא יגיעו. כל צד התקשר לאורחים שלו, אך הגיעו הרבה יותר אורחים לחתונה, היה בלאגן ונאלצתם לפתוח עקב כך שולחנות רזרבים ולשלם על אקסטרא מנות.

הפיתרון: את הטלפונים למוזמנים לצורך אישור הגעתם רצוי לחלק בין משפחת החתן למשפחת הכלה, כך שכל צד יטלפן למוזמנים של הצד השני. חשוב לוודא שאכן כל הצדדים עשו את הטלפונים ובדקו בצורה מסודרת מי מהמוזמנים אישר את הגעתו.
אפשר לקחת חברה שעוסקת באישורי הגעה שתעשה את הטלפונים האלה במקומכם. זה חוסך הרבה זמן וגם לא מעט כסף. אם אתם תתקשרו למוזמנים לברר אם הם מגיעים לחתונה, יתכן כי לחלק מהם לא יהיה נעים להגיד לכם שהם לא יגיעו, לכן הם יגידו לכם שהם מגיעים (למרות שלא מתכוונים להגיע) ואתם תשלמו על המנות שלהם. לחברה שעושה את אישורי ההגעה עבורכם המוזמנים לא יתביישו להגיד שאינם מגיעים, כך תהיה לכם תמונה יותר מדוייקת על מי שבאמת מגיע ומי שלא.

שינויים קוסמטיים לפני החתונה

הבעיה: החלטת להסתפר / לצבוע / לשים גוונים / להשתזף בחוץ / ללכת למכון שיזוף / להלבין שיניים / לעשות שעווה קרוב מאוד לתאריך החתונה. משהו השתבש ואי אפשר להספיק לתקן זאת לפני החתונה.

הפיתרון: להימנע מלעשות שינויים קוסמטיים קרוב לתאריך החתונה. כל אלו דברים שעלולים להשתבש ולפגוע בתסרוקת הכלה שתכננת או לגרום לך להיראות אחרת מאיך שרצית להיראות בחתונה שלך.

ספורט בשבוע שלפני החתונה

הבעיה: החלטתם לצאת לטראק כמה ימים לפני החתונה. אתה נקעת את הקרסול ולך נתפסו השרירים. קשה וכואב לרקוד.

הפיתרון: לא מומלץ לעשות פעילות ספורטיבית מאומצת או לצאת לטראקים בשבוע שלפני החתונה.

נעילת נעלי כלה בפעם הראשונה בחתונה

הבעיה: קנית נעלי כלה מהממות שמדדת בחנות. כמובן ששמרת אותן במיוחד לערב החתונה. בחתונה היו לך הרבה אי נעימויות שכללו עקב שנשבר, מעידות ונפילות. כבר כמה ימים אחרי החתונה ועדיין החתכים והפציעות לא נעלמו לגמרי.

הפיתרון: מומלץ לנעול את נעלי הכלה בבית מספר פעמים לפני יום החתונה על מנת שתוכלי להתרגל לנעליים. זכרי שנעלי הכלה ילוו אותך ביום ארוך, בחוץ ובפנים ברחבת הריקודים. בנוסף לכך, מומלץ לקחת נעלי כלה נוחות להחלפה שיהיו לכל מקרה.

לבחור מקום לצילומים מקדימים ללא בוץ

הבעיה: החלטתם לעשות צילומים מקדימים בשדה. הנעליים והשמלה התלכלכו ועשו לך בעיות כשרצית להחזיר את השמלה המושכרת.

הפיתרון: אם שמלת הכלה שלך מושכרת אל תשכחי שאת צריכה להחזיר אותה במצב תקין ונקי ככל האפשר. קבעי מקום מתאים לצילומים המקדימים ביום החתונה, עדיף מקום שבו לא תצטרכי ללכת בבוץ.

שמלות כלה זולות מהאינטרנט

נכון ששמלת כלה מחו"ל יכולה להיות זולה יותר משמלה שרוכשים או שוכרים בארץ, אך יש בכך לא מעט סיכונים. קראו בהרחבה על שמלות כלה מהאינטרנט.

טעויות בכתובה

לפני שחותמים על הכתובה, צריך לוודא היטב שאין שום טעות בכתובה, ובעיקר שאין טעות בסכום. קראו על בחור שגילה שהסכום המצויין בכתובה לא נכון.

עוד בנושא:
טעויות נפוצות בהזמנות לחתונה
טעויות נפוצות בצילום חתונות
טעויות נפוצות בשמלות כלה
יש לכם מה להוסיף לרשימת הטעויות הנפוצות בחתונה? כתבו כאן למטה.
  > לשמירת הכתבה לחצו על כפתור "אהבתי"